Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 O hercích

Antonio Banderas
Narodil se ve španělské Malaze, vystudoval herectví a několik roků byl členem souboru prestižního Španělského národního divadla. Od roku 1982 účinkoval ve vícerých filmech režiséra Pedra Almodóvara. Jeho filmy "Ženy na pokraji nervového zhroucení" a "Labyrint vášně" přinesly Banderasovi mezinárodní uznání. Jeho americkým debutem byla role kubánského hudebníka v "Mambo Kings", kterou - protože neuměl anglicky - se musel naučit foneticky nazpaměť. Od té doby pak účinkoval ve více jak deseti velmi úspěšných projektech, jako například: "Interview s upírem", "Čtyři pokoje", "Desperado", "Vikingové". Za role ve filmech "Evita" a "Zorro - Tajemná tvář" získal nominace na Zlatý Glóbus. Antonio Banderas spolupracoval s Rodriguezem už na několika předchozích projektech, tentokrát však musel odhalit i svou další hereckou tvář - do suverénní uhlazenosti přimíchat rodičovskou starost. "Věděl sem, že Antonio si roli uhlazeného tajného agenta do detailů vychutná. Je totiž skvělý komik, velmi svobodný a ochotný zkusit cokoli. Chtěl jsem, aby byl sexy jako vždy, ale zároveň aby neskrýval svůj smysl pro humor", říká Rodriguez.

Antonio Banderas o SPY KIDS:
" Byl jsem nadšený tím, že Roberto točí rodinný film. Pro mě to byla vynikající šance dodat nový rozměr charakterům, které jsem dosud hrával. Můj Gregorio byl sice kdysi špión a skutečný akční hrdina, ale dnes už má rodinu a děti a musí o věcech přemýšlet ze zcela odlišné perspektivy. Nejvíc se mi líbí, že skutečnými hrdiny jsou zde děti a my je už jen následujeme. Myslím, že když děti sledují Carmen a Juniho, chtějí se stát součástí jejich dobrodružství - takto podporovat fantazii je asi největší tajemství filmů pro děti..." " SPY KIDS jsou dobrodružstvím, ale zároveň mnoho vypovídají o skutečných hodnotách v životě, rodině, vztazích. O tom, že se nevyplatí něco tajit před ostatními členy rodiny. Protože ve chvíli, kdy tajemství zmizí, Cortezovi se pevně semknou a jsou schopní čelit čemukoli." "Ve filmu nevzniklo mnoho nových pohádkových příběhů a už vůbec ne tak originálně ztvárněných jako SPY KIDS. Řekl bych, že tento film vypadá jako směs gotiky a španělského architekta Gaudího. Je plný kreativity, barev, fantazie a akce, ale nenajdete v něm žádné hrubé násilí - což je v rodinném filmu důležité. Je mnoho fantastických filmů, ale výjimečnost SPY KIDS je v tom, že vás zavede do dětské mysli."
Carla Guginová
Vyrostla v Kalifornii. Věnovala se modelingu a studiu herectví. Účinkovala v několika amerických filmech a známých seriálech, např. v "Chicago Hope". Prudký vzestup kariéry zaznamenala po filmu "Hadí oči", kde hrála s Nicolasem Cagem.

Rodriguez o Carle:
" Měl jsem na postavu Ingrid velké požadavky. Potřeboval jsem někoho silného, sexy, nebezpečného, kdo by však zároveň dokázal být laskavý, mateřský a starostlivý. Trvalo mi to měsíce, než jsem ji našel, ale Carla byla ideální špiónskou mámou."

Carla Gugino o SPY KIDS:
"Na scénáři mě zaujala jeho apelativnost jak vůči dětem, tak i pro dospělé - na jedné straně rodiče, kteří byli super špióni, ale dnes se musí učit skloubit svojí touhu po svobodě a dobrodružství s rodičovskou zodpovědností; na druhé straně děti, zažívající vskutku divoké dobrodružství jako opravdoví špióni. Myslím, že takovýto příběh dokáže oslovit téměř každého." "Ingrid je sympatická tím, že přes svoje mateřské starosti a radosti touží po nebezpečí. Mě samotnou vždy fascinoval život špiónů a chtěla jsem být ženským ekvivalentem Jamese Bonda, takže postava Ingrid mi mnohé z toho splnila. Je to velmi zábavné přeměňovat se z jedné osoby na druhou, maskovat a převlékat se, či cestovat psychadelickým světem Fegana Floopa. Ale myslím si, že pro Ingrid je zároveň zábavné být i matkou." "SPY KIDS je také příběh o důležitosti říkat pravdu jeden druhému. Cortezovi jsou špiónská rodina a mají tedy spoustu tajemství. Ale film ukazuje, že jen díky skutečné a pravdivé komunikaci se dají překonat těžkosti. Je to velké poselství pro rodiny, protože říkat pravdu považuji za nejdůležitější, co můžeme jeden pro druhého udělat."
Alexa Vega
Přes svůj nízký věk má množství zkušeností ve filmu i televizi.

Robert Rodriguez o Alexe:
"Alexa je velmi precízní a soustředěná herečka se silnými vůdcovskými schopnostmi a velkým smyslem pro humor. Věděl jsem s určitostí, že pokud ji obsadím, budu muset zvýraznit všechny překážky, kterými její postava musí projít, protože vypadá jako děvče, které zvládne cokoli."

Alexa o Robertovi Rodriguezovi:
"Je jako velké dítě. Nemůžete ho ani oslovovat "pane", protože nevypadá jako dospělý. Dokáže myslet jako dítě, takže se s ním dobře pracuje. Natočil perfektní film, protože rozumi tomu, co se děje v hlavách dětí i dospělých."

Alexa o svojí roli:
"Carmen je odvážná a silná, což se mi líbí. Na začátku nemůže vystát svého bratra a chce opustit rodinu, která se jí zdá nudná a nezábavná. Ale když zjistí, že její rodiče jsou špióni, začíná rozumět tomu, jak je důležité mít rodinu a jak velmi ji má ráda."
Daryl Sabara
Rodriguez angažoval osmiletého chlapce v momentě, kdy se dozvěděl, že se pokoušel s bratrem vyrobit létající auto.

Alexa o Darylovi:
" Je skvělý v roli Juniho, protože podobně jako on pokaždé udělá něco bláznivého. Užili jsme si spolu spoustu zábavy, protože jsme se dobírali jako skuteční sourozenci. A přesně jako Carmen a Juni jsme se nakonec naučili spolupracovat."
Alan Cumming
Jeho eklektická kariéra zahrnuje množství vynikajících výkonů v oblasti divadla, filmu, komických vystoupení, ale i psaní a režírování pro film a televizi. Jeho ztvárnění role Emcee v broadwayské verzi "Kabaretu" bylo jedno z nejvíce oceňovaných uměleckou kritikou za poslední roky a přineslo mu množství prestižních ocenění. Poté, co opustil Broadway, se stal jedním z nejvyhledávanějších herců v Holywoodu. U nás jsme ho mohli vidět například v hraném filmu "Flinstounovi" a v kontroverzním snímku Stanleyho Kubricka "Eyes Wide Shut". Zaznamenáníhodná byla i jeho role v bondovce "Zlaté oko". Uvidíme ho ve filmech "Company Man" a "Jossie a kočičky".
Teri Hatcherová
Narodila se v severní Kalifornii. Studovala herectví v slavném American Conservatory Theatre u Annette Beningové. Hrála v několika celovečerních filmech a televizních projektech - nejznámější byla její role v bondovce "Zítřek nikdy neumírá". Diváci si ji však budou pamatovat také jako Lois ze seriálu "Nová Supermanova dobrodružství".
 

O tvůrci

Robert Rodriguez
V roce 1991 se jako student Texaské univerzity rozhodl natočit první celovečerní film. Scénář k němu napsal během izolace v nemocnici, kde byl jako placený pokusný subjekt pro klinický výzkum léků. Peníze, které tam vydělal, investoval do výroby filmu - nazpět je chtěl získat prodejem filmu na mexickém trhu s videokazetami. Tímto filmem byl dnes už legendární "El Mariachi", jehož Rodriguez sám napsal, režíroval, natočil, stříhal a ozvučil - to všechno za 7000 dolarů. Později film koupila Columbia Pictures a snímek nastoupil vítězné tažení po festivalech na celém světě. Stal se nejlevnějším filmem, jaký kdy velká distribuční společnost uváděla, a prvním americkým filmem promítaným ve španělštině. Přestože to byl pro třiadvacetiletého Rodrigueze obrovský úspěch, nebyl už zcela nezkušeným filmařem.

Na studium produkce se připravoval natáčením série domácích filmů, ve kterých účinkovala celá jeho rodina včetně devíti sourozenců. Tři z nich hráli v 16mm filmu "Bedhead", který byl oceněn na několika festivalech. Rodriguez též zazářil jako karikaturista v novinách Daily Texan. Po "EL Mariachi" měl přirozeně plné ruce práce. Napsal a režíroval film "Roadracers" s Davidem Arquettem a Salmou Hajek (uvedla ČT jako Rychlá kola). Následující film "Desperado" byl pokračováním "El Mariachi". V něm poprvé představil Antonia Banderase širšímu americkému publiku. Je autorem a režisérem jedné ze čtyř filmových povídek projektu "Čtyři pokoje". S Quentinem Tarantinem spolupracoval na dalším filmu "Od soumraku do úsvitu". S manželkou, producentkou Elizabeth Avellan žijí v Austine. Mají tři syny.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

spy kids

(eva, 26. 7. 2010 19:24)

spy kids je super!!!!!!!!!